فرض محال
متن هاي ادبي
نويسندگان
لينک دوستان
لينكي ثبت نشده است
عضويت
نام کاربري :
پسورد :
تکرار پسورد:
ايميل :
نام اصلي :
آمار
امروز : 0
ديروز : 0
افراد آنلاين : 1
همه : 0
پيوندهاي روزانه
لينكي ثبت نشده است

كوكو سيب زميني شكم پر

Related image

كوكو سيب زميني

كوكو سيب زميني انواع مختلفي دارد كه كوكو سيب زميني خام يكي از انواع پر طرفدار آن است كه به دليل اينكه سيب زميني اين كوكو را قبل از سرخ كردن آبپز نمي كنند به كوكوي سيب زميني خام شهرت يافته است. براي خوشمزگي اين نوع كوكو مي توان از سبزيجات معطر و كوهي نيز استفاده كرد. با مواد لازم ذكر شده در اين دستور مي توانيد براي ۴ نفر كوكو سيب زميني خام تهيه نماييد. با دستور طرز تهيه كوكو سيب زميني خام در ادامه با ما همراه باشيد.

مواد لازم كوكو سيب زميني خام
سيب زميني ۴ عدد
تخم مرغ ۳ عدد
پياز ۱ عدد
آرد ۱ قاشق غذاخوري
زعفران ۱ قاشق غذاخوري
زردچوبه به ميزان لازم
نمك به ميزان لازم
فلفل به ميزان لازم

كوكو سيب زميني مجلسي

ابتدا سيب زميني ها را پوست مي گيريم و با رنده درشت رنده مي كنيم. نكته مهم در اين مرحله اين است كه بعد از رنده كردن سيب زميني ها آب موجود در آن را بگيريد زيرا آب موجود در سيب زميني باعث مي شود كه كوكو باز شود.حالا پياز را هم به صورت جداگانه رنده مي كنيم و آبش را مي گيريم. در اين مرحله پياز آب گرفته را با سيب زميني آب گرفته مخلوط مي كنيم تا يكدست شوند. در مرحله بعد سيب زميني و پياز رنده شده را در يك كاسه مي ريزيم.

كوكو سيب زميني در فر

Image result for ‫كوكو سيب زميني‬‎

كوكو سيب زميني خام

در اين مرحله تخم مرغ ها را به همراه زعفران دم كرده ، نمك ، فلفل و زردچوبه به مخلوط سيب زميني و پياز اضافه مي كنيم. در مرحله بعد آرد را كم كم به مواد اضافه مي كنيم تا آرد در مايه كوكو گلوله نشود ، سپس مواد را خوب مخلوط مي كنيم تا يكدست شوند.حالا مايه كوكو آماده است و بايد آنرا سرخ كنيم. براي اين منظور مقداري روغن در يك تابه مناسب مي ريزيم و روي حرارت قرار مي دهيم تا روغن كاملا داغ شود. حالا مقداري از مايه كوكو را با قاشق بر مي داريم و داخل روغن داغ قرار ميدهيم.

كوكو سيب زميني براي 2 نفر

سريعا با قاشق به كوكو شكل ميدهيم و اطرافش را صاف مي كنيم. البته در صورت تمايل مي توانيد كل مايه كوكو را مانند كوكو سبزي به صورت يك جا در تابه بريزيد و سرخ كنيد. پس از اينكه يك سمت كوكو سرخ شد آنرا بر مي گردانيم تا سمت ديگرش نيز سرخ شود.به همين ترتيب تمام مايه را سرخ مي كنيم و براي اينكه روغن اضافي كوكوها خارج شود مي توانيم از يك توري فلزي استفاده كنيم. چون روغن اضافه باعث نرم شدن كوكو مي شود و كوكو سيب زميني خام بايد حالت خشك داشه باشد.نكته ديگر براي خوشمزه تر شدن و زيباتر شدن كوكوي سيب زميني خام اين است كه مي توانيد مقداري سبزيجات معطر مانند جعفري ، گشنيز يا حتي سبزيجات محلي و كوهي به صورت ساطوري خرد كنيد و در مرحله اول به مايه كوكو اضافه كنيد.

 

 

امتياز:
بازديد: 23
برچسب:
:
[ 1397/7/20  ] [ ۰۶ ] [ liiipoem ]

كوكو سيب زميني در فر

Image result for ‫كوكو سيب زميني در فر‬‎

كوكوي سيب زميني از معروفترين كوكوهاي ايراني است كه مطمئنا در فهرست غذايي اكثر خانواده هاي ايراني جاي دارد. مواد اصلي تشكيل دهنده اين كوكو عبارت از سيب زميني ، تخم مرغ و ادويه هستد. البته اين كوكو به صورت ويژه تري با موادي مثل مرغ و قارچ هم تهيه مي شود. با مواد در نظر گرفته شده براي اين دستور مي توانيد براي ۴ نفر كوكو سيب زميني تهيه نماييد. با دستور آشپزي و طرز تهيه كوكو سيب زميني در ادامه با ما همراه باشيد.

مواد لازم كوكو سيب زميني
سيب زميني ۵ عدد
تخم مرغ ۳ عدد
پياز ۱ عدد
فلفل سياه به ميزان لازم
نمك به ميزان لازم
 
   
   
   
   
   

كوكو سيب زميني

ابتدا سيب زميني ها را تميز مي شوييم سپس در قابلمه اي به همراه مقداري آب قرار مي دهيم تا آبپز شوند. بعد از اينكه سيب زميني ها پخت ، پوست شان را مي گيريم و با رنده متوسط رنده مي كنيم. البته مي توانيم براي سرعت بيشتر سيب زميني ها را با گوشتكوب له كنيم.حالا پياز را به صورت جداگانه رنده مي كنيم و آبش را مي گيريم. يك كاسه بزرگ براي تهيه مايه كوكو برمي داريم و سيب زميني ها را به همراه پياز رنده شده آب گرفته داخلش مي ريزيم. نمك و فلفل سياه به مقدار لازم اضافه مي كنيم.در اينجا تخم مرغ ها را نيز به مايه كوكو اضافه مي كنيم و مواد كوكو را خوب مخلوط مي كنيم تا كاملا يكدست و صاف شود. براي سرخ كردن كوكوها يك تابه روي حرارت قرار مي دهيم و مقداري روغن مايع داخلش مي ريزيم.صبر مي كنيم تا روغن كاملا داغ شود سپس مقداري از مايه كوكو بر ميداريم و با دست به صورت دايره حالتش مي دهيم و در اخر كمي صافش مي كنيم تا كاملا مغز پخت شود. سپس آن را در تابه مي گذاريم تا سمت زيرينش سرخ شود.سپس كوكوها را برمي گردانيم تا سمت ديگرشان نيز سرخ شود. به همين ترتيب تمام كوكوها را سرخ مي كنيم. البته مي توان كوكو را به صورت قالبي هم در تابه بريزيم و مانند كوكو سبزي يك تكه سرخش كنيم كه براي كوكو سيب زميني روشي كه ارائه كرديم مرسوم تر است.در پايان كوكوها را در ديس يا بشقاب مورد نظر مي كشيم و به همراه گوجه فرنگي ، پياز سفيد ، خيارشور و … سرو مي كنيم. سيب زميني به جهت نشاسته بالا نمك زيادي جذب مي كند توصيه ما اينست كه براي حفظ سلامتي خود از نمك كمتري استفاده نماييد.

كوكو سيب زميني مجلسي

Image result for ‫كوكو سيب زميني در فر‬‎

كوكو سيب زميني پخته

در اكثر مواقع براي افراد مبتدي اين مورد پيش مي آيد كه در هنگام برگرداندن كوكوها ، آنها ترك مي خورند و از هم مي پاشند. اين موضوع به اين دليل است كه در مايه كوكو به اندازه كافي تخم مرغ استفاده نشده است. البته به اين مورد هم توجه داشته باشيد كه استفاده بيش از حد تخم مرغ هم باعث از بين رفتن زيبايي كوكوها مي شود.

كوكو سيب زميني در فر

دليل باز شدن مايه كوكوي سيب زميني هنگام سرخ كردن اين است كه آب پياز استفاده شده در كوكو گرفته نشده است. حتما بعد از رنده كردن پياز آب آن را بگيريد سپس پياز را به مايه كوكو اضافه كنيد چون اين موضوع باعث از بين رفتن انسجام مايه كوكو مي شود.

كوكو سيب زميني شكم پر

شايد ديده باشيد در برخي كوكوها از سبزيجات هم استفاده شده است. براي اين منظور مي توانيد از سبزيجات معطر مانند جعفري ، نعناع و … استفاده نماييد. براي اضافه كردن سبزيجات ، ابتدا آنها را به صورت ساطوري خرد كنيد سپس به مايه كوكو اضافه نماييد.

كوكو سيب زميني پيتزايي

ضخامت كوكوي سيب زميني به ذائقه شما بستگي دارد. اگر دوست داريد كوكوهاي شما برشته و كمي خشك شوند از ضخامت ۵ ميلي متر استفاده كنيد و اگر مي خواهيد كوكوهاي شما نرم باشند مي توانيد ضخامت كوكوها را حداكثر تا ۲ سانتي متر بگيريد.البته بايد دقت داشته باشيد كه اگر ضخامت كوكوها بيش از حد زياد شود مغز كوكو كاملا سرخ نمي شود و كوكوي شما طعم سيب زميني آبپز مي دهد. برعكس اين موضوع هم مي تواند اتفاق بيفتد و اگر كوكوها خيلي نازك باشند خيلي زود خشك مي شوند و يا حتي ممكن است بسوزند.

كوكو سيب زميني در فر

امتياز:
بازديد: 122
برچسب:
:
[ 1397/6/30  ] [ ۱۲ ] [ liiipoem ]
[ ]
.: Weblog Themes By bigtheme :.

درباره وبلاگ

موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
پنل کاربري
نام کاربري :
پسورد :
نظرسنجی
لينک هاي تبادلي
فاقد لینک
تبادل لينک اتوماتيک
لينک :
خبرنامه
عضويت لغو عضويت
امکانات وب